Gruaja lexon meszhet e burrit me dashnoren në vend të premtimeve në dasmën e tyre

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 26.12.2019, 12:11

Nëse dita e dasmës për të gjithë është një ditë e veçantë dhe momenti më i bukur për ata që martohen në kishë është kur bëjnë premtimet ndaj njëri-tjetrit, i tillë ka qenë edhe për këtë çift, por mund të cilësohet edhe ndryshe nga i çdo çifti tjetër.

çfarë ka ndodhur? Jo më larg se një ditë para se të kurorëzoheshin, nusja gjeti në telefonin e të shoqit mesazhe që i vinin nga një numër të cilin ajo nuk e njihte. Bota iu kthye përmbys pasi zbuloi se bashkëshorti i saj i ardhshëm kishte një jetë të dyfishtë, e dilte paralelisht me dy femra.

Ajo tregon se pasi kishte festuar festën e beqarisë me shoqet e saj, në telefon i erdhën disa foto mesazhesh nga një numër i panjohur, të cilat shoqëroheshin me shkrimin “Unë s'do të martohesha me të. Po ti?”

Për të marrë hak, pasi qau mirë e mirë, nusja e ardhshme vendosi ta linte dhe ta turpëronte djalin me emrin Alex, pikërisht në altar. Në momentin që duhej të bënin premtimet dhe betimet ndaj njëri-tjetrit, ajo nisi të lexonte mesazhet që e panjohura dhe i shoqi kishin shkëmbyer mes tyre.

Epo, nuk thonë kot se hakmarrja është një pjatë që serviret e ftohtë, apo jo?

***

Burim: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit