E inaguroi Tërmet Peçi, banori: Bie një pjesë e urës gjatë hedhjes së betonit për shkak të rrëshqitjes së skelave mbajtëse

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25.12.2019, 15:59

Mesditën e sotme në redaksinë e JOQ Albania ka mbërritur një denoncim nga qyteti e Tepelenës.

Një banor ka shkruar se në by-passin e qytetit te Tepelenës ka rënë një pjesë e urës gjatë hedhjes së betonit për shkak të rrëshqitjes se skelave mbajtëse.

Po ashtu më tej ai tregon se e ka inaguruar vetë kryetari i bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi.

Mesazhi plotë:

Ne By-Passin e qytetit te Tepelenes bie nje pjese e ures gjate hedhjes se betonit per shkak te rreshqitjes se skelave mbajtese. E inaguroj vet kryetari. Bie bypass ne tepelene pa u ndertuar mire.’’

Qytetari ka nisur edhe disa foto të cilat flasin më shumë se një mijë fjalë. Mesa duket këto qenkan standartet e ‘Rilindjes’ të bjerë ura pa u ndërtuar mirë. Duhet thënë se pëe fat të mirë nuk ka pasur të lënduar.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit