Analisti Elvis Hoxha: Ky Vuçiç është vrasës serial, Rama nuk e ka idenë fare politikës

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 24.12.2019, 16:51

Analisti Elvis Hoxha ka reaguar për mënyrën se si kryeministri Edi Rama po drejton vendin. Ai ka thënë se Rama nuk e di se drejtohet një shtet.

Po ashtu ai është shrehur se presidenti i Serbisë, Aleksadër Vuçiç është vrasës serial. Ai e ka argumentuar kështu këtë deklaratë:

Po kush është serbi, ky tipi? Ky është ai që ka deklaruar në parlament atëherë, “për një serb do të vrasim 100 myslimanë!”. Do të thotë që ky Vuçiç është vrasës serial. Që ky Ramë, kryeministri i shqiptarëve, që të mos prishë punë me “vrasësin serial” i quan vdekjet e shqiptarëve një zero.‘‘

Kurse për Ramën ka thënë se nuk di ta drejtojë shtetin sepse është një çun bulevardi. Ai ka shtuar:

E vërteta e madhe është se Rama nuk e ka idenë fare politikës. Është një çun bulevardi, që e kemi bërë Kryeministër, jo ne, nuk dihet kush.‘‘

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit