Parada e fundit për këtë vit/ Veliaj vazhdon show-n majë biçikletës, kurse Fuga ka rënë në mendime afër Spiropalit

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 24.12.2019, 15:28

Gjatë ditës së sotme kryeministri Edi Rama ka mbledhur Kryesinë e partisë. Në këtë takim u vendos se Kongresi i Partisë Socialiste do të mbahet në 29 Shkurt.

Por ajo që të bën shumë përshypje në fotot e publikuara është se të gjithë ‘Rilindasit’ janë shfaqur të kuruar deri në detaje.

Siç dallohet në fotot e mëposhtme, veshjet e ministrave dhe ministerve janë kuruar deri në detajet me të fundit. Veshjet si dallohet janë të shtrenjta për këtë paradë të fundit të këtij viti.

Po ashtu dallohet se Erion Veliaj vazhdon me show-n duke shkuar me biçikletë në mbledhje, kurse Endri Fuga shfaqet i rënë në mendime në krah të Elisa Spiropalit.

Kurse në një foto tjetër dallohet Rama, që nga pas e ndjek Taulant Balla dhe Gramoz Ruçi. Ata janë disa hapa pas tij, foto kjo që të kujton Enver Hoxhën dhe ata shokët e tjerë të partisë që ishin gjithomë disa hapa pas tij.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit