Erdhi nga Gjermania të kalonte dy ditë me familjen, i riu: Në 2020 rroftë qiriu, gjysma e Fierit ka qenë pa drita

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 24.12.2019, 12:22

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga moti i keq. Gjatë paradites së sotme redaksinë e JOQ Albania ka mbërritur një denoncim nga qyteti i Fierit, ku tregohet për problemet që ka me energjinë elektrike në këtë qytet.

Personi që ka shkruar tregon se prej tri ditësh dritat ikim vazhdimisht. Po ashtu ai thotë se ka ardhur nga Gjermania, për të kaluar disa ditë me familjarët, por se kishte menduar kështu.

Ai tregon se dritat kanë ikur që në orën 9 të mbrëmjes së kaluar dhe se kanë ardhur vetëm pak më parë. I riu ka nisur një foto, ku shikohet një qiri.

Mesazhi:

Erdha nga Gjermania te rrija ca dite me familjen, po keshtu nuk rrihet, kaluam me shume se 10 ore pa drita. Pa drita, ja me qiri. Kalohen festa keshtu, ky vend qenka bere me keq. Ikin dritat sa bie nje pike shiu. Ku e ka cuar Shqiperine Rama, keshtu. Te rinjte I largoi."

Me tej i riu thotë se në fillim u ndje ka që iku po tani që po shikon se si është bërë Shqipëria thotë se pati fat që iu dha mundësia të ikte.

Ai vazhdon:

Kur ika ne fillim, u ndjeva keq. Tani them jam me fat se po vjen 2020 dhe Shqiperia qenka akoma ne Mesjete. Në 2020 na rroftë qiriu, drita s'kemi, gjysma e Fierit ka qene pa drita edhe darken e hengrem me qiri, 10 ore pa drita. Tani po karikojme telefonat.’’

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit