Ironia therëse: Thonë që ky “minishengeni” kuron edhe kancerin

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 24.12.2019, 12:00

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar sërish lidhur me çështjen e të ashtuquajturit "Minishengeni Ballkanik".

Përmes një postimi në "Facebook", Manjani shkruan me ironi se sapo doli "Minishengeni" i harruam të gjitha problemet, teksa përmend votimet moniste, raportin e ODIHR për 30 qershorin, reformën zgjedhore, gishtin e mesit të Boschardt, tërmetin dhe pasojat e tij.

Duke vijuar ironinë dhe sarkazmën, ish-ministri shprehet se "Minishengeni" mund të kurojë edhe kancerin.

Reagimi i plotë:

Sa mirë që doli ky minischengeni se i harruam të gjitha problemet!

Harruam, votimet moniste; raportin sterr të ODIHR; dështimin në BE; 9 kushtet e Gjermanisë; reformën zgjedhore megjithë gishtin e Bosxhard; tërmetin megjithë pasojat e tij; njerëzit pa shtëpi e pa çadra;paketën anti-shpifje dhe për momentin dhe ligjin KÇK.

Në çdo vend normal do mjaftonte vetëm njëra nga këto çështje dhe do ishte harruar qeveria. Kurse ne harrojmë problemin, siç harrojmë një fluturim të sikletshëm nga turbulencat...

Tani kemi minischengenin. Zgjidhjen e të gjitha problemeve. Thonë që ky minischengeni kuron edhe kancerin...

Deri sa të bëhet show tjetër me konferencën e donatorëve, do kënaqemi me minischengenin. Me lugë bosh, por do kënaqemi...

Rilindja është qartësisht në fushatë elektorale. Nga qeverisja i ka larë duart me kohë...

Sa më shpejt të kuptohet që jemi në fushatë elektorale, më mirë do jetë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit