S’i pëlqen prerja e flokëve të të birit, babai qëllon tre herë me armë berberin

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 24.12.2019, 10:41

Një burrë në Texas është shpallur në kërkim nga policia pasi ka hapur zjarr ndaj një berberi në dyqanin “Harris Country”. Personi në fjalë akuzohet se ka qëlluar tre herë ndaj berberit, pasi nuk i pëlqente prerja e flokëve që ky i fundit i kishte bërë djalit të tij 13-vjeçar.

Adoleshenti u kthye në shtëpi pasi kishte prerë flokët. Prerja nuk i pëlqeu babait të djalit, i cili mori të birin dhe u kthyen sërish bashkë në dyqan.

Babai i djalit dhe berberi nisën të debatonin por nuk po e gjenin gjuhën e përbashkët. Më pas, i ati i 13-vjeçarit, e qëlloi atë tre herë, në stomak, këmbë dhe në krah.

Ngjarja ndodhi më 21 dhjetor. Gjihë skena u pa nga djali adoleshent, i cili qëndronte në makinën e të atit, jshtë dyqanit.

Bereri, emri i të cilit nuk u bë i ditur, u dërgua me urgjencë në spital. Ai u vendos me njëherë nën kujdesin mjekësor dhe për fat të mirë nuk pësoi dëmtime të mëdha. Teksa babai i djalit u shpall në kërkim, berberi ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

***

Burim: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit