Po pozonte në kopshtin zoologjik, tigri vërsulet befasishëm në drejtim të vogëlushit

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 23.12.2019, 19:04

Një djalë i vogël u përball me momentin më të frikshëm të jetës së tij, teksa kishte shkuar në një kopsht zoologjik me babain e tij.

Vogëlushi i quajtur Sean, ishte duke bërë një foto në ambientin e brendshëm në kopshtin zoologjik të Dublinit dhe i kishte kthyer shpinën një tigri që ndodhej pas tij.

Siç shihet dhe në video, tigri fillimisht i afrohet ngadalë djalit të vogël, dhe më pas hidhet me shpejtësi në drejtim të tij

Teksa Sean është gati të pozojë, tigri papritmas vjen drejt tij me shpejtësi dhe përpiqet të hidhet mbi të, duke u përplasur me xhamin mbrojtës.

Vogëlushi u tmerrua kur pa veprimin e befasishëm e kafshës, ndërsa disa nga dëshmitarët qeshnin, të tjerët ulërisnin.

Momenti i pazakontë dhe i frikshëm u postua në Twitter të dielën nga babai i Sean, i cili shkroi:

Djali im ishte në 'menunë' e kopshtit zoologjik të Dublinit sot."

Imagjinoni se ç'mund të kishte ndodhur nëse nuk do të kishte qenë xhami mbrojtës...

Burimi: Daily Mail|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit