Horoskopi ditor/ Ja si do të jetë kjo e hënë për të gjitha shenjat

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23.12.2019, 01:58

Ky është horoskopi për ditën e hënë 23 dhjetor 2019 që JOQ ALBANIA sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Nëse jeni duke jetuar një lidhje dashurie të vështirë apo në distancë, mundohuni që të mos bini pre e tundimeve. Një dobësi e juaja mund t’iu kushtojë shtrenjtë. Ata që janë vetëm, do të kenë mundësi që gjatë kësaj dite të vendosin rregull në jetën e tyre. Në punë duhet të përkushtoheni më shumë dhe të shfrytëzoni çdo mundësi drejt suksesit.

Demi

Mundohuni që ti kushtoni më shumë kohë familjes, pasi e keni lënë pas dore. Nga ana tjetër duhet të tregoheni të kujdesshëm nëse jeni duke jetuar një histori dashurie të komplikuar. Ata që janë vetëm, duhet të reflektojnë, lidhur me emocionet dhe situatat që i rrethojnë. Ju presin momente të rëndësishme në punë, por para se të pranoni ofertën, përfundoni atë që keni nisur.

Binjakët

Ju pret një periudhë aspak e favorshme sa i takon dashurisë, ndaj duhet të tregoheni të kujdesshëm. Nëse jeni vetëm dhe shoqëroheni me persona që ju nervozojnë, më mirë ndryshoni abient. Në punë, dita do të jetë mjaft e ngarkuar, veç mundohuni që të mos stresoheni, duke bërë lëshime ndaj kërkesave të kolegëve përfitues.

Gaforrja

Ndërhyrjet e tepërta në raportin tuaj në çift, mund të shkaktojnë debate dhe keqkuptime. Mundohuni që të tregoheni më të rezervuar në dashuri. Mundësi të shumta do të ketë edhe për ata që janë vetëm, të cilët duhet të zgjidhin një çështje që e kanë shumë përzemër. Në punë nëse nuk keni dëshirë që të bashkëpunoni me kolegët, mundohuni të paktën që të mos ketë pasoja në punë.

Luani

E hëna është një ditë shumë e mirë për të komunikuar me njeriu e zemrës dhe me miqtë me të cilët jeni më të lidhur. Një sqarim me një person të cilin nuk e shihnit prej kohësh do ju përmirësojë humorin. Ata që janë vetëm, bëjnë mirë që të injorojnë gojët e liga. Në punë mund të nisni projekte premtuese.

Virgjëresha

Në dashuri, do të jeni në sinkron me njeriun e zemrës. Ata që janë vetëm, do të përjetojnë një ditë me të papritura. Do të merrni garanci shumë të mira për një punë të re, megjithatë mos i shmangni vlerësimet tuaja.

Peshorja

Kjo ditë do ju gjejë mjaft simpatik dhe kreativ, ku do të arrini të fitoni mbi gjithçka. Lërini njeriut të zemrës mundësi për të pasur hapësirën e tij/saj dhe mos e mbysni me xhelozi. Ata që janë vetëm, do të bëjnë mirë të arsyetojnë se si mund t’iu përkushtohen njohjeve të reja. Në punë, bëni mirë që të mos rihapni çështje të vjetra, por shikoni me vendosmëri drejt së ardhmes.

Akrepi

Do të jeni shumë kuriozë gjatë kësaj periudhe dhe do të keni dëshirë që të zbuloni gjëra të reja dhe të tërhiqeni nga gjithçka që mund t’iu duket e pazakontë. Parashikohen pasione të papritura. Edhe ata që janë vetëm, do të jetojnë një periudhë të mbushur me zbulime dhe duhet të analizojnë çdo gjë. Në punë, keni nevojë që të reflektoni, sidomos lidhur me një situatë profesionale që po ju streson.

Shigjetari

Bëni mirë që të sqaroni disa pasiguri që keni në dashuri. Do të bëni gjithçka për të sqaruar çdo debat dhe thashethem. Dyshimet dhe pasiguritë do të dominojnë jetën e atyre që janë vetëm, por një person do ju vijë në ndihmë. Në punë, mos u nxitoni, por zgjidhni çdo gjë me kompromis.

Bricjapi

Dita do të jetë e mirë sa i takon dashurisë, edhe pse mund të keni nevojë për ndonjë sqarim. Megjithatë lëreni zemrën hapur, në mënyrë që dikush të hyjë brenda. Nëse jeni vetëm, fati do ju prijë dhe do ju ndihmojë që të bëni një njohje interesante. Në punë, diçka e papritur do ju nervozojë. Ruani qetësinë dhe do të dilni fitimtarë.

Ujori

Mërkuri duket sikur do që t’iu pengojë me çdo kusht, por fatmirësiosht në mbrëmje do të jetoni momente të mira. Bëni mirë që të shmangni debatet me njeriun e zemrës. Nëse jeni vetëm mund të takoni dikë të cilin nuk e shihnit prej kohësh, shkruan noa.al Në punë do të keni mundësi të mira, për të arritur disa synime që i kishit vendosur vetes dhe për të cilat kishit punuar e ngulm.

Peshqit

Mund të merrni lajme aspak të pëlqyeshme gjatë kësaj dite, por përgjithësisht, ju pret një e hënë e kënaqshme. Do të ketë rikthime të cilat nuk i kishit menduar. Ata që janë vetëm, duhet të mundohen që të mos e komplikojnë jetën. Në punë, dita do të jetë e vështirë, sidomos në mëngjes, ku mund të përballeni me ziliqarë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit