Ky është filmi më i mirë i festave të fundvitit, është parë 30 milionë herë në Netflix

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.12.2019, 13:57

Kohët e fundit, platforma Netflix i ka kushtuar një rëndësi të madhe krijimit të serive dhe filmave origjinale. Filmi i prodhuar sëfundmi në kuadër të Krishtlindjeve, i quajtur “Klaus” është cilësuar si një prej më të mirëve.

Të gjithë e shpenzojmë një kohë të gjatë duke kërkuar një film të mirë për të shikuar, e sidomos ata që posedojmë Netflix. Të gjithë juve që i adhuroni filmat, e sidomos këta për Krishtlindje dhe festat e , u propozojmë të mos të shpenzoni kohë.

Nëse ende nuk e ekni parë “Klaus”, ai është filmi i duhur për ju. Sipas të dhënave, ky film festiv është shikuar për më shumë se 30 milion njerëz në gjithë botën në vetëm muajin e parë pasi që ka dalë në Netflix, duke e bërë kështu filmin origjinal më të shikuar në një platformë televizive.

Filmi që të ngrohë zemrën ka marrë vlerësime të mira nga e gjithë bota. Madje, “Digital Spy”e ka quajtur “Filmi i Krishtëlindjeve që ju duhet për këtë vit”.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit