E mrekullueshme/ Balena shfaqet pranë anijes vetëm për të luajtur me vogëlushen

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.12.2019, 11:42

Një video tepër interesante është duke qarkulluar sëfundmi në internet. Në të duket një balenë, e cila shfaqet pranë një anieje dhe luan kukafshehti me një vajzë të vogël.

Pamjet janë filmuar në bordin e një aneje e cila po udhëtonte për në Patagoni, Argjentinë, në fillim të këtij muaji. 6 mujorshja Azul duket mjaft e kënaqur teksa luan me balenën dhe mes tyre ka një bashkëveprim mbresëlënës.

Në video Azul dëgjohet teksa qesh dhe lëshon tinguj të gëzuar kur shikon balenën t'i dalë përpara. Babai i të voglës, Alberto Alcantara, i cili punon për kompaninë e kapjes së balenave, Yellow Submarine, nuk ka frikë ta ekspozojë të bijën para gjitarit gjigant.

Ai tregon për mediat vendase se e kishte marrë vetë, me qëllim, Azulin e vogël me vete, në mënyrë që ajo të njihej me këto krijesa kaq të veçanta, të cilat jo kushdo ka mundësinë t'i takojë.

***

Burim: LAdBible|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit