Dritan Kaba-Ramës: Edi, do përfundosh si adashi i Bolivisë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 22.12.2019, 07:42

Nga Dritan Kaba

Edi, edhe Musharrafi i Pakistanit po sundonte ne kundershtim me Kushtetuten e vendit te tij, ashtu siç po i kundervihesh ti me fuqine e momentit qe te jep pushteti edhe ca langaraqe qe ke rreth vetes, te cilet edhe breket e veta nuk i ngrene lart pa te marre leje, ty!

Me kete mosperfillje qe ke ndaj Kushtetutes po tradheton sot interesat e Kombit, por shume shpejt do vije ajo dite kur do gjykohesh ne rradhe te pare per kete tradheti kombetare!Edhe Esati iku. Kujtoi se shpetoi, por nje dite e gjeti shqiptari. Keshtu e kane fundin ata qe tradhetojne Kombin. Asnje nuk i ka shijuar frutet e tradhetise deri ne fund!

Ti e ben kete te shpetosh nga keto te tjerat,, korrupsioni, PPP, trafiku i droges, grabitja e prones publike etj. Kunton se me keto shtaqje do marresh nje korrace qe do te mbroje. Po kerkon mburojen tende tek Vuçiç duke i shitur atij Shqiperine dhe shqiptaret!

Ti emeron ne SPAK ushtare rilindas dhe hetues kriminele te komunizmit, por as keto nuk do te shpetojne dot pergjithmone!

Per momentin te duket vetja i paprekshem, ah sa i keq momenti kur dukesh i plotfuqishem, te genjen mendja dhe i ben llogarite pa hanxhine. Ne Shkoder kane nje fjale te urte kur duan te mallkojne dike: Te hyfte vetja ne qejf, thone! Edhe ty shume te ka hipur vetja ne qejf te them te drejten.

Ti po e shkaterron Shqiperine dhe po perçan shqiptaret me koshience te plote. Shan edhe ofendon çdo shqiptar qe nuk mendon njesoj si ti!

Kulmi eshte kur ofendon dhe shan nje hero te gjalle si Ramush Hajradinaji thua paditur, genjeshtare dhe plot te tjera. Vazhdon me Albin Kurtin. I kthehesh Hashimit dhe i thua ke ngrene e ke pire me serbet. I sulesh Isa Mustafes. Nuk le kend pa marre neper gojen tende te ndyre! Leshon lakejte e tu mbi Presidentin e Republikes. Leshohesh si hiene mbi lideret e opozites. Kafshon si gjarper intelektualet qe jane dinjitare, rasti me i fundit i z. Seranaj, qe lehaqente e tu e shkarkuan nga detyra e zevendes dekanit. Tremb, kercenon ke mundesh, shan, shpif, por vetem pune nuk ben.

Deri tani ia ke arritur te largosh me genocid ekonomik mbi 420 mije shqiptare! Pikerisht nga “reformat” ekonomike ne sherbim te oligarkeve dhe ideologeve te tu ekonomike!

Edhe kjo eshte nje veper e rende penale! Nga me te rendat! Edi, nuk ka SPAK apo hetues i sigurimit te shtetit qe te shpeton!

Sot ke urrejtjen e te gjithe shqiptareve, ndaj ti nuk i duron dot ata dhe po perpiqesh ti zevendesosh me siriane, pakistaneze, afganistanas pikerisht per te larguar shqiptaret dhe sjelle skllever moderne qe t’i nenshtrosh me lehtesi per interesat e tua dhe oborrtareve qe te rrethojjne, te Serbise, Rusise dhe nunit tend Soros! Edi shume shpejt do perfundosh si adashi yt I Bolivise. Edhe Edi Morales nuk bente zgjedhje te lira por i vidhte ato, njesoj si ty! Bashkepunimte ngushte me trafikantet e droges, fiks si ty. Filloi te shtypte dhe burgoste opoziten, tamam si ty. U be i plotfuqishem per shume vite! Filloi ta krahasonte veten me Zotin, pak a shume si ty! Por sot po bredh per azil, se ka nje mandat arresti per terrorizem dhe tradheti kombetare per te! Kesaj rruge i je futur edhe ti, Edi!

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit