Horoskopi ditor/ Ja si do të jetë kjo e dielë për të gjitha shenjat

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 22.12.2019, 01:59

Ky është horoskopi për ditën e diel 22 dhjetor 2019. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi Dashuria: Nëse jeni në çift përpiquni të shmangni konfliktet, mund të rrezikoni lidhjen tuaj. Megjithë disa keqkuptime, dashuria do të favorizohet. Edhe beqarët mund të bëjnë takime të shkëlqyera dhe njohje intriguese!

Puna: Në punë mund të ketë komplikime, nëse keni vendime për të marrë më mirë do të bënit t’i shtyni.

Demi Dashuria: Në mjedisin sentimental do të jetë një ditë e shkëlqyer, Venusi do të vazhdojë të jetë në anën tuaj, ndërsa Mërkuri do të rezervojë takime të reja për ata që janë beqarë. Sidoqoftë, Hëna do të sjellë pak humor dhe shumë nga shenja do të mërziten nga ajo.

Puna: Sot do të keni shumë vëmendje për ato projekte që premtojnë fitime të mëdha. Kënaqësitë e para mbërrijnë.

Binjakët Dashuria: Në çifte sot do të ketë një kuptim të lakmueshëm. Punoni shumë për të konsoliduar marrëdhënien tuaj nëse kujdeseni, përndryshe merrni një vendim konkret. Beqarët do luftojnë për tu përqendruar, por në fund do arrijnë qëllimet e tyre.

Puna: planet tuaja do të fillojnë të realizohen dhe gjithçka do të shkojë në drejtimin e duhur.

Gaforrja Dashuria: Sot disa mendime do ju bëjnë melankolinë. Ende mund të shijoni momente gëzimi në dashuri që do t’ju dhurojnë disa momente qetësie. Beqarët do duhet të përfitojnë nga momentet më të mira për të bërë miq të rinj.

Puna: Në punë mund të përballeni me disa pengesa më shumë sesa pritej, prisni për evolucionin e situatave të caktuara.

Luani Dashuria: Edhe nëse keni shumë gjëra për të bërë sot do të jeni në gjendje të jetoni momente të pakujdesshme me të dashurit tuaj. Ditë e shkëlqyeshme për çiftet, por edhe për beqarët. Shumë prej tyre do të luftojnë me aventura dhe flirte pasionante.

Puna: Sot nuk do të kurseheni në punë dhe do të mund të merrni të ardhura të menjëhershme, por edhe stimuj që do t’ju shpërblejnë.

Virgjëresha Dashuria: Venusi do ju bëjë pasionantë sot dhe do kaloni momente të paharrueshme me të dashurin tuaj. Disa madje mund të planifikojnë një udhëtim. Për ata që janë ende beqarë mund të ketë disa takime mjaft interesante.

Puna: Në fushën profesionale ju do të bëni njohje të reja që mund të jenë të dobishme në të ardhmen tuaj të punës.

Peshorja Dashuria: Lodhja e tepërt do të reflektohet në sferën sentimentale, aq sa do të shkaktojë grindje dhe keqkuptime. Beqarët mund të përfshihen në vende të shpeshta ku mund të takojnë njerëz të rinj.

Puna: Puna ndaj së cilës do të nënshtroheni sot do t’ju bëjë nervoz, përpiquni të jeni në gjendje të lehtë të menaxhoni situatat më të mira.

Akrepi Dashuria: Sfera e dashurisë po lulëzon dhe kush është në çift do të jetë në gjendje të jetojë momente të gëzueshme gjatë pushimeve. Zemrat e vetmuara, nga ana tjetër, do të duhet të rishikojnë frekuentimet dhe t’i mbajnë larg ato që nuk po shkojnë mirë.

Puna: Ju keni punuar shumë dhe tani doni të bëni një pushim, por nuk do lejoni që mundësitë e mira të largohen nga duart.

Shigjetari Dashuria: Është koha të shkëputni angazhimet tuaja të punës dhe t’i përkushtoheni plotësisht partnerit dhe familjes. Pas një periudhe veçanërisht të lodhshme, gjithashtu do të keni mundësi të përmbushni gjithçka. Edhe beqarët mund të shijojnë një moment relaksi për të shijuar pushimet.

Puna: Dita e punës do të jetë më pak kaotike dhe do të organizoheni në atë mënyrë që të pajtoni familjen dhe angazhimet.

Bricjapi Dashuria: Ditë pozitive për dashurinë, pushimet i bëjnë gjithçka më sugjestionuese dhe do të jeni në harmoni të përsosur me partnerin tuaj. Sot do të jeni edhe më mirë dhe do të keni mundësi të falni gjithçka, madje edhe gjëra që nuk do t’i kishit falur më parë, shkruan 'noa.al'. Beqarët do jenë të rrethuar nga shumë kërkues dhe nuk do dinë kë të zgjedhin.

Punë: Sot do të keni shumë mundësi profesionale që nuk do të keni për të humbur. Vlerësoni ato me kujdes dhe zgjidhni ato më të mirat.

Ujori Dashuria: Gjatë kësaj dite do të përshkoheni nga emocione të thella, të cilat me siguri nuk do keni mundësi t’i kontrolloni. Ju do të grindeni me të dashurin tuaj edhe pa asnjë arsye dhe kjo do të shkaktojë fërkime mes çifteve. Zemrat e vetmuara do të presin me padurim shpirtin binjak.

Puna: Në vendin e punës ju mund të kapeni me humor dhe nervozizëm për shkak të sjelljes ndërhyrëse të disa kolegëve.

Peshqit Dashuria: Gjatë ditës do të keni mundësi t’i përkushtoheni pa rezervë të dashurit tuaj, dhe do të përpiqeni të bëni çmos për të riparuar çdo mangësi. Shumë do të vendosin të bëjnë plane për të ardhmen. Beqarët do mërziten nga prania e Marsit që i bën ata të shqetësuar.

Puna: Sot do të kapeni me role të reja për të luajtur dhe do të jeni krenar që keni pasur çmime. Do të ndiheni më të sigurt për të vazhduar.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit