JOQ Albania
Home

Drejtuesi i lartë i Kastriotit godet gazetarin, policia rri duarkryq
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 05/10/2019 18:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nuk kanë të mbaruar rastet e dhunës në futbollin shqiptar. Një tjetër incident u shënua në përfundim të ndeshjes mes Kastriotit dhe Tërbunit e vlefshme për kategorinë e parë. Përpos sulmeve ndaj arbitrit të ndeshjes nga pjesëtarët e stafit të Kastriotit është sulmuar edhe një gazetar.

Drejtori teknik i skuadrës krutane, Gazmend Vogli ka sulmuar gazetarin Gani Pema, shkruan Faxweb.

Gazetari ka qenë dukë bërë punën e tij, duke shprehur disa foto, në momentin që Vogli e ka sulmuar. Përveç se e ka goditur, ai i ka thyer edhe kameran me të cilën po filmonte.

Ndërkohë që disa efektivë policie të pranishëm nuk kanë reaguar.