Sherr masiv në Sarandë/ Pronarët e hoteleve prestigjioze rrihen me shkopa gome, s’ka polici t’i ndajë

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 13.09.2019, 01:27

Një sherr masiv ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Sarandës.

Sipas burimeve për JOQ Albania, në sherrin masiv u përfshinë disa menaxherë hotelesh me emër prestigjioz në qytetin bregdetar.

Motivi i sherrit nuk është bërë ende i qartë, por gjykuar nga pamjet e mbërritura për redaksinë tonë, duket se situata ka degjeneruar në përdorimin e shkopave të gomës.

Në sherr përfshihen edhe disa policë që mundohen të ndajnë grupet emë pas në vendngjarje mbërrin edhe një “Golf”, në të cilin sipas qytetarit, dolën disa policë civilë.

Ai rrëfen:

Dy pronar te hoteleve aty afër kishin sherr per gati 20 minuta me pendrek. U përfshi menaxheri i nje hoteli shume luksoz aty. Tha se te gjitha ato hotele aty jane ne kontekste gjygjesore edhe sherre te tilla bejn shpesh Policia i arrestoi te gjithe pastaj. Ai golfi qe u ndal aty ishin police civil pastaj u perzie puna nuk dinim se kush ishte kush. Vetem e di se te gjithe jane arrestuar pasi erdhen 3 vetura te policis si përforcime.”

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit