JOQ Albania
Home

Për pak humbi jetën, 37-vjeçarja tregon se pse nuk duhet t’i përdorni kunjat e pambukut për veshët
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 14/08/2019 23:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Çdo natë përpara se të flinte 37-vjeçarja Jasmine pastronte veshët me kunja pambuku. Por, ajo nuk e dinte se sa shumë dëm po i shkaktonte vetes dhe shëndetit të saj.

Edhe pse mjekët që në krye të herës kanë paralajmëruar njerëzit që të mos i përdorin këto kunja për të pastruar veshët, si duket jo të gjithë e kanë marrë mesazhin.

Si pasojë e copave të pambukut që i kishin mbetur në vesh, Jasmine kishte marrë një infeksion të rrezikshëm që po i konsumonte kockat e kafkës.

37-vjeçarja tregon:

Po humbja dëgjimin ndërsa në veshin e majtë kisha zhurma të pazakonta që shfaqeshin dhe zhdukeshin me kalimin e viteve.”

Pasi e kuptoi që problemi ishte serioz, ajo shkoi më në fund tek një specialist dhe, pas ekzaminimit me skaner, u fut menjëherë në sallën e operimit.

Nëse nuk do ta kishte zbuluar në kohë, infeksioni mund t’i kishte kaluar në tru dhe më pas vdekja do të ishte e sigurt.

Burimi:NYP|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/