Vrasja e Indrit Ndojit në Fushë-Krujë/ Habit gjyqtarja, liron nga qelia dy vëllezërit që pranuan vrasjen

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 01.02.2023, 15:20

Gjykata e Krujës ka liruar çuditërisht nga qelia dy vëllezërit Sajmir dhe Landi Miri të cilët akuzohen për vrasjen e 34-vjeçarit nga Fushë-Kruja, Indrit Ndoji.

Vendimi është marrë nga gjyqtarja Konstandina Kuro, e cila ka pranuar kërkesën e prokurorisë për zëvendësim të masës së sigurisë nga “arrest me burg” në "detyrim paraqitje” ndaj dy vëllezërve Miri.

Kujtojmë se trupi i pajetë i Indrit Ndojit u gjet në një kanal pnë orët e para të mëngjesit, pak muaj më parë.

Sipas ekspertizës 34-vjeçari fatkeq ishtë qëlluar nga autorët me kaçavidë në këmbën e djathtë dhe humbi jetën për shkak të gjakderdhjes.

Dy vëllezërit dhe viktima kishin lënë takim për t'u sqaruar për një ngjarje të mëparshme dhe dyshohet se krimi ka ndodhur pas një konflikti. Sajmir dhe Landi Miri u arrestuan një ditë më pas, ku kanë pranuar krimin dhe shfaqën pendesë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit