Qeveria merr vendim t’i ndajë shtesat për muajin janar për punëtorët e sektorit publik

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 25.01.2023, 11:34

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të vazhdojë ndarjen e mjeteve për punëtorët e sektorit publik në kuadër të Pakos për Përballje me Inflacionin.

Ministri i Financave, Hekuran Murati, është shprehur se do t’i ndajnë nga 50 euro për ta, derisa ka theksuar se Ligji për Paga hyn në fuqi nga muaji shkurt.

Ndaras kësaj mjete veçan janë ndarë për punëtorët shëndetësor, me vlerë 60 euro, në kuadër të Pakos për Ringjallje Ekonomike.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit