Aksidentohet efektivja e policisë Anisa Kostani

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25.01.2023, 10:28

Një aksident i rëndë është regjistruar një natë më parë në Tiranë, pak pas mesnate në afërsi të kopshtit botanik. Një makinë që drejtohej nga Kristofor Duka, pa patentë dhe që pasagjere ishte efektivja e policisë së Elbasanit Anisa Kostani është përplasur me një tjetër automjet, e më pas me trafikndarësen. Bëhet e ditur se policja është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë ku po merr ndihmë mjekësore, teksa ende nuk dihet gjendja e saj shëndetësore.

Kujtojmë se më 19 gusht të vitit të kaluar, ish-drejtori i Policisë së Shtetit Gledis Nano pezulloi nga detyra nënkomisaren e Elbasanit Anisa Kostani. Ajo fyeu gazetarët me gjuhë banale dhe kërcënoi me jetë ata publikisht. Anisa Kostani është nënkomisarja bionde e Elbasanit e cila ka që në muajin qershor të vitit të kaluar që bashkëjeton në shtëpi me një gjarpër të cilin e konsideron si mikun e saj më të mirë.

Ndërkohë JOQ Albania ka siguruar edhe pamje nga aksidenti i rëndë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit