Molliqaj: Koha e arrestimit të Thaçit nuk ishte rastësi, ishte rrugës për të nënshkruar marrëveshje në SHBA

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 25.01.2023, 08:53

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj sot ka bërë një deklaratë të padëgjuar më parë rreth arrestimit të ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Molliqaj ka deklaruar se prej nga koha kur merr vesh nga politika, nuk ka ndodhur ndonjë arrestim i ngjashëm me atë të Thaçit, duke thënë se ai ka qenë rrugës për të nënshkruar marrëveshje, shkruan lajmi.net.

“Prej kur marr vesh në politikë, unë nuk e di që ka ndodhur që një president i një vendi të arrestohet gjatë rrugës së tij për të nënshkruar marrëveshje. Ai ka qenë rrugës për në SHBA për të nënshkruar marrëveshje. Pse është arrestuar, unë mendoj se nuk është rastësi koha e arrestimit të tij.

Për çështjen e njëjtë, për dyshimet e njëjta, Specialja ka pasur mundësi të vepronte 3-4 vite më parë, ose të priste edhe 2 javë të tjera”, ka deklaruar Molliqaj në t7.Ai ka deklaruar se nuk e di çfarë marrëveshje ka pasur në plan Thaçi të nënshkruante sepse nuk e ka parë, por se ka thënë se momenti i arrestimit të tij nuk ka qenë rastësi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit