Pas Shakirës, Pique tradhton të dashurën e re me një 22-vjeçare

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.01.2023, 00:04

Jeta personale Gerard Pique është në qendër të vëmendjes së mediave në mbarë botën.

Së fundmi është zbuluar se spanjolli ka nisur një lidhje të re dashurie me një avokate të quajtur Julia Puig Gali, e cila është 22 vjeçe.

Sipas asaj që u zbulua nga gazetarët miq të Shakirës, ​​Puig ka një diplomë master në të Drejtën Penale Ekonomike dhe Përputhje Korporative dhe ka punuar për divorcin milioner të çiftit mediatik.

Julia është gjithashtu e lidhur me botën e futbollit: ajo është kushërira e Riqui Puig, ish-shokut të skuadrës së Gerard Piqué në Barcelonë, gjë që do ta kishte afruar çiftin. Pas këtyre lajmeve, avokatja 22-vjeçare vendosi të mbyllë Instagramin e saj dhe ta bëjë atë privat, pavarësisht mbi 37 mijë ndjekësve që ka në atë rrjet social.

Pas këtyre lajmeve, burime të afërta pranë Pique shprehen se marrëdhënia e Clara Chía Martí është në krizë. Madje, bëhet me dije se javët e fundit ka pasur disa pushime nga puna.

Pique thuhet se ka pushuar nga puna punëtorë shumë të afërt me të, të cilët ishin punëtor të tij prej disa vitesh. Por thashethemet theksojnë gjithashtu se ai nuk ka pasur guxim t'i pushojë personalisht: ia ka deleguar dikujt tjetër për t’i njoftuar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit