Andrew Tate ankohet për kushtet në burg: Buburrecat, morrat dhe çimkat janë miqtë e mi të vetëm

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 24.01.2023, 14:06

Influencuesi kontrovers Andrew Tate u arrestua në dhjetor të vitit 2022 në Rumani për akuza të trafikimit njerëzor, përdhunim dhe formim të një grupi krimi të organizuar, teksa sot vuan dënimin në burg. Mirëpo ish-boksieri ka ankesa lidhur me kushtet që ofron qelia. Influencuesi ka bërë të ditur se ndihet i shqetësuar dhe acaruar nga kushtet, ndërsa shprehet se miqtë e tij të vetëm janë buburrecat, morrat dhe qimkat.

36-vjeçari u ka dërguar ndjekësve të faqes së tij një rrëfim me titull: “E maili im i parë nga burgu”. “Po përpiqen të më thyejnë. Hy brenda një qelie pa dritë. Buburrecat, morrat dhe çimkat janë miqtë e mi të vetëm gjatë natës. Kur rojet më sjellin në dhe nga salla e gjyqit, unë qëndroj absolutisht i respektueshëm. Ata përpiqen të derdhin urrejtje në zemrën time."

Emri i burgut ku mbahet Tate nuk është bërë i ditur, por raportet e mëparshme kanë nxjerrë në pah kushtet e vështira të jetesës për të burgosurit në vend.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit