“Me ço te Chelsea ose Bayern, në të kundërt largohu”, ultimatumi që Ronaldo i vendosi agjentit Mendes

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 24.01.2023, 13:35

Cristiano Ronaldo vendosi të nisë një aventurë të re jashtë arenës së madhe të futbollit evropian, duke u transferuar në Arabi tek Al Nassr me një pagë prej 200 milionë eurosh në sezon, që përbën një rekord absolut në historinë e futbollit, por jo vetëm.

Gjithsesi, si asnjëherë më parë, në këtë operacion nuk mori pjesë agjenti Jorge Mendes, që prej disa vitesh ka pasur një marrëdhënie gati vëllazërore me portugezin. Së fundmi është raportuar se raporti mes kësaj dysheje është thyer përfundimisht.

Gjithçka ka nisur në verën e kaluar. Manchester United nuk arriti të kualifikohet në Champions League dhe Ronaldo kërkoi një skuadër të re për të qëndruar në arenën e madhe të futbollit. Në fund Mendes nuk e arriti këtë mision, pasi ish-trajneri i Chelseas, Tuchel, e refuzoi 39-vjeçarin.

Dëshira e portugezit ishte edhe Bayern Munchen, por gjermanët nuk kishin ndërmend të bënin një çmenduri financiare dhe vendosën të tërhiqen. Pas kësaj, Ronaldo është ndier i zhgënjyer nga agjenti i tij, i cili sipas portugezit, duhet ta kishte ndihmuar pikërisht tani që kishte nevojë.

“Më dërgo te Chelsea ose Bayern, në të kundërt mes nesh mbyllet gjithçka”, mësohet të ketë qenë ultimatumi i fundit i portugezit, që tashmë nuk ka asnjë raport me ish-shokun e tij të ngushtë Mendes, të cilit në të shkuarën i ka bërë dhurata miliona euroshe.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit