Temperatura të ulëta, reshje dëbore dhe shiu, parashikimi i motit për sot

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.01.2023, 07:48

Moti sot do të jetë me vranësira të pasuara nga reshje shiu me intensitet mesatar, reshje bore në verilindje, gjatë ditës do të kemi kthjellime dhe vranësira mesatare në juglindje. Temperaturat minimale do të luhaten -3 – 7 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 3 -4°C në veri 11-12°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug me shpejtësi 10-20 m/sek dhe dallgëzim të forcës 6-7 ballë në det të hapur.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit