Vdes në Itali futbollisti i ri shqiptar, po shkarkonte mall me kamionin e babait

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.01.2023, 20:12

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Cagli, Itali. Një 22-vjeçar shqiptar i identifikuar si Petrit Jashari, ka humbur jetën pasi ka rënë nga një shkëmb.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 8 të mëngjesit të sotëm. I riu me origjinë shqiptare, me banim në Magione në provincën e Perugias, humbi jetën pasi kamioni që po drejtonte u përplas me mbrojtëset anësore të rrugës.

Ka dyshime se 22-vjeçari shqiptar ka humbur kontrollin e mjetit për shkak të një sipërfaqeje të lagur të rrugës. Viktima së fundmi kishte shkarkuar mallra nga Eurospin për llogari të kompanisë së babait të saj.

Petrit Jashari u rrëzua për disa dhjetëra metra para se të përplasej me tokën buzë një përroi. Kur zjarrfikësit arritën në vendin e aksidentit në Cagli, ishte tepër vonë për 22-vjeçarin pasi ai kishte humbur jetën.

Lajmi tragjik u përhap me shpejtësi në Magione, ku djali jetonte me familjen e tij. Shoferi i kamionit ishte gjithashtu i njohur pasi luante m si portier në ekipet e të rinjve të ekipeve të futbollit si Arezzo, Gubbio dhe Siena.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit