Qytetarët në Pogradec nuk kanë ujë, firma që rregullon Drilonin çan tubat furnizues

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 20.01.2023, 22:51

Në qytetin e Pogradecit prej disa kohësh po kryhen punime për rregullimin e zonës turistike të Drilonit.

Qytetarët pogradecarë shprehen për JOQ ALBANIA se gjatë gjithë ditën nuk kanë patur ujë pasi firma që po bën punimet ka çarë tubin furnizues.

Sipas tyre, bashkia i kishte njoftuar që ujë me shkëputje do të kishte nga ora 11:00-13:00. Por kur ora po shkon pothuajse 23:00, qytetarët pogradecarë ende nuk kanë ujë as me shkëputje as pa shkëputje.

Shpresojmë që dëmi i shkaktuar nga firma përgjegjëse për ndërtimet e reja të rregullohet sa më parë.

Mesazhi i qytetarit:

Joq . Hidhni ndonje lajm per Pogradecin se ka gjith diten pa uje se firma qe meret me rregullimin e Drilonit cau tubi furnizues per qytetin lajmerimi i bashkise ishte 11 am deri 13 pm do kish shkeputje po vajti 10 dhe akoma ska uje .

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit