Kapet anija me 4,5 tonë kokainë në Spanjë/ Arrestohen 15 persona, mes tyre dy shqiptarë (FOTOT)

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 20.01.2023, 18:02

Një anije mallrash në të cilën ishin ngarkuar 4.5 ton kokainë, me vlerë rreth 180 milionë euro, është kapur nga autoritetet spanjolle në brigjet e Ishujve Kanarie.

Mediat spanjolle bëjnë me dije se si rezultat i operacionit janë arrestzar 15 persona, mes tyre edhe dy shqiptarë, ndërsa 13 të tjerët ishin me origjinë pakistaneze.

Anija “Blume” ishte nisur nga porti i Santos të Brazilit më 20 dhjetor dhe kishte si destinacion Rigën e Letonisë, por pas operacionit policor, i ciki zgjati më shumë se 5 orë, anija u ankorua në portin e Tenerife, ku u bë shkarkimi i thasëve me anë të një vinçi.

VIDEO E OPERACIONIT

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit