Itali/ Arrestohet trafikanti shqiptar i drogës, iu sekuestruan 900 doza kokainë

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 19.01.2023, 19:54

Një shqiptar 46-vjeçar, banues i ligjshëm në Itali ka përfunduar në burg, i akuzuar për posedim droge për qëllime trafiku droge.

Gjithçka filloi të hënën e 16 janarit pasdite në Milano, në via Monte San Gabriele, kur oficerët vunë re shqiptarin, i cili pasi kishte parkuar një makinë, u nis drejt Stefanardo-s nga Vimercate ku, pasi hipi në një makinë tjetër, mori diçka me shpejtësi në sediljet e pasagjerëve dhe më pas doli jashtë.

Policët vendosën ta ndalonin dhe pas kontrollit iu gjetën 295 euro para të gatshme dhe katër palë çelësa të dy banesave dhe dy makinave.

Pas kontrollit në makinën e dytë iu gjetën 19 doza me kokainë me peshë 81 gram dhe një peshore precize.

Sakaq policia vijoi kontrollet në dy shtëpitë ku u gjetën 878 doza të tjera me kokainë. 46-vjeçari është gjykuar dhe ndaj tij është caktuar masa e paraburgimit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit