Detaje të reja për gjendjen shëndetësore të Gjon Karrica “Lugatit”

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.01.2023, 16:28

Gjon Karrica i njohur si “Lugati”, gjatë ditës së djeshme i është përkeqësuar gjendja shëndetësore. Sipas raportimeve të djeshme “Lugati” ishte rrëzuar dhe alivanosur pak minuta pasi ishte zgjuar nga gjumi.

Rikuperimi i Gjonit do të zgjatë tri javë, duke shtuar se ai ka kallje të mushkrive dhe ka kaluar një ngarkesë psiqike.

“Ka kallje të mushkërive” dhe ka kalu si ngarkes psikike. Rikuperimi do te zgjatë 3 javë”.

Sipas burimeve të insajderit, te gjendja e Lugatit si duket kanë ndikuar edhe sfidat e ndryshme që Big Brother ua ka dhënë banorëve, pasi që thuhet se ju ka bërë shumë lodhje, pa gjumë dhe pa ngrënë mirë.

“Ju kanë bë shumë, lodhje, pa gjumë, pa hangër mirë etj etj”.

Derisa, për gjendjen e tij shëndetësore, sot në mëngjes ka folur edhe djali i axhës së tij, Pashk Karrica.

I cili ka thënë se gjendja e Gjonit është përmirësuar, por nuk është në gjendje të bisedoj njëherë me dikë për shkak të medikamenteve dhe qetësuesve.

“Gjendja e Gjonit është në permirësim e sipër po per shkak të medikamenteve të ndryshme dhe qetesuesve Gjoni ende nuk është në gjendje të bashkëbisedoj me dikë, por që veten po e merr çdo orë e më shumë”, tha familjari i Gjonit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit