I dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Santiago Malkos, Blendi Teta rekurs vendimit te Gjykatës së Apelit

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 19.01.2023, 11:29

Blendi Tetën, i akuzuar për vrasjen e ish-policit Santiago Malko në gusht të vitit 2019 në zonën e Xhamllikut të Tiranë, ka bërë rekurs vendimit te Gjykatës së Apelit. Teta akuzohet për veprën penale të vrasjes së kryer në paramendim në bashkëpunim, në kuadër të “Grupit të Strukturuar kriminal” dhe është i dënuar me 25 vite burg.

Çështja pritet të shqyrtohet nga anëtari i gjykatës së Lartë Mehdi Bici. Blendi Teta u gjet fajtor edhe për përfshirjen në vrasjen e ish policit, verën e 2019-ës në Tiranë, teksa SPAK e akuzon atë se ka siguruar informacione për ekzekutorët e Malkos dhe ka qenë në praninë e grupit mbrëmjen kur ndodhi ngjarja.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit