“Netflix” po kërkon stjuardese, 385,000 $ rroga për të udhëtuar nëpër botë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.01.2023, 23:26

Netflix është në kërkim të një stjuardese, e cila do të paguhet deri në 312,000 £ (385,000 dollarë) për të udhëtuar nëpër botë.

Lajmi i punës u zbulua në faqen e internetit të Netflix, ku thuhej se Netflix Aviation është në kërkim të dikujt me 'pasion për aviacionin dhe dëshirë për të punuar brenda një ekipi të ëndrrave'.

Në njoftimin e tyre thuhet se ekipi i aviacionit ndihmon Netflix të arrijë botën në mënyrë më efikase dhe efektive, në mënyrë që kompania të vazhdojë të krijojë gëzim në mbarë botën. Krahas përqafimit të kulturës së kompanisë, personi ideal për këtë rol do të jetë i pavarur dhe do të funksionojë me shumë vetë-motivim.

Stjuardeset do të duhet të sigurojnë një shërbim të qetë në avionin privat të Netflix, i cili supozohet se mund të transportojë disa fytyra të famshme si dhe drejtuesit e kompanisë atje ku duhet të jenë.

Detyrat e stjuardesave do të përfshijnë inspektimin e pajisjeve të urgjencës në kabinë para nisjes. Ata gjithashtu do të duhet të jenë në gjendje të ngrenë sende të rënda deri në 13.6 kg për mbarëvajtjen e udhëtimit.

E vetmja pengesë reale e rolit është se mund të pengojë jetën tuaj personale, pasi kandidati ideal duhet të jetë gjithashtu i gatshëm të punojë orë shtesë dhe në fundjava dhe festa. Qendra e avionit është San Jose, Kaliforni dhe kërkohet që stjuardesat të jenë të gatshme të udhëtojë brenda dhe përtej SHBA-së.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit