Shqiptarja jashtë vendit në hall: Në e-Albania nuk aplikoj dot për pasaportë, shërbimi nuk ofrohet

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.01.2023, 19:50

Çdo ditë e më shumë shqiptarët po e vërtetojnë vetë se portali qeveritar e-Albania nuk iu shërben ashtu siç duhet dhe reklamohet nga qeveritarët.

Rastet e denoncimeve dhe problemeve që ky portal qeveritar ka janë të shumta dhe të vazhdueshme.

Së fundmi një qytetare e cila jeton jashtë Shqipërisë po has probleme në aplikimin për pasaportë. Sipas qytetares prej pothuajse një jave, tenton të aplikojë për pasaportë për vajzën e saj por nuk mundet.

Qytetarja thotë se të dhënat janë të sakta por shërbimi për aplikimin nuk ofrohet në portal. Ajo ka kontaktuar me ambasadën në vendin ku jeton, por i është thënë se duhet të marrë takim në portalin e-Albania.

E gjendur përballë një “lëmshi” të tillë qytetarja nuk di se çfarë të bëjë dhe si të veprojë.

Mesazhi i qytetares:

Pershendetje joq!kam nje ankese per portalin e-Albania!Po bej gati nje jave me duhet te aplikoj per nje pashaporte dhe id,plotesoj te dhenat dhe ne fund thot:sherbimi nuk mund te ofrohet,provojni me vone!theksoj ndodhem jashte vendit dhe pashaporta me duhet per time bije!e kam dicka urgjente kur telefonojme ambasaden thot duhet te merrni takim ne portalin a-Albania!spo arrijme ta kuptojme dhe si te veprojme?!?ju pershendes anonim ju lutem!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit