Nuk lënë qytetar pa dendur në gjoba, policët e Veliajt shkelin për vete “me dy këmbë” Kodin Rrugor

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 18.01.2023, 19:46

Thuajse përditë në redaksinë tonë vijnë sinjalizime nga qytetarët për gjobat e panumërta që marrin nga Policia Bashkiake e Erion Veliajt në Tiranë.

Këta policë madje i sheh edhe në skutat e në rrugicat më të largëta të kryeqytetit duke vendosur gjoba ndaj makinave të qytetarëve që parkojnë poshtë shtëpive pasi nuk gjejnë vend parkimi.

Por kur vjen puna për veten e tyre, policët e Veliajt e shkelin Kodin Rrugor “me të dyja këmbët”.

Kështu një qytetar ka dërguar një video mbrëmjen e sotme nga zona e njohur si Komuna e Parisit në Tiranë. Nga pamjet dallohet qartësisht se si makina e Policisë Bashkiakë jo vetëm ka parkuar mi vijat e bardha por njëkohësisht edhe pas tabelës që ndalon rreptësisht ndalimin.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit