Grabiste shtëpitë, arrestohet në Itali shqiptari i shumëkërkuar në Francë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 15.01.2023, 15:55

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar i cili ishte shpallur në kërkim nga Franca. Sipas mediave italiane shqiptari ishte zhvendosur në Castellarano të Italisë, ku u arrestua dje nga karabinierët e njësisë hetimore të Komandës Provinciale të Reggio Emilia. Grabitësi kërkohej pas një urdhër-arresti evropian i lëshuar më 11 janar nga Franca dhe tani duhet të vuajë dënimin e vendosur ndaj tij për një duzinë vjedhjesh të kryera në vitin 2014.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit