Qëndroi në mënyrë të paligjshme dhe dyshohet për vjedhje, arrestohet 36-vjeçari shqiptar në Itali

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 15.01.2023, 10:31

Është vënë në pranga një 36-vjeçar shqiptar në Itali, pasi akuzohet për qëndrim të paligjshëm dhe dyshime për vjedhje.

Ngjarja ka ndodhur më datë 7 janar, ku në kuadër të shërbimeve të kontrollit territorial për parandalimin e vjedhjeve në banesa, autoritetet kanë identifikuar si të dyshimtë makinën e shqiptarit me iniciale P.S, ku u gjetën kaçavida të llojeve të ndryshme, tre pishtarë dhe katër çelësa, të dyshuara se janë përdoru për të hyrë dhe grabitur banesa.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit