Sot ai është meraku i shqiptarëve, para një viti Luizi tallej me popullin që harronte hallet për Big Brother

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14.01.2023, 16:56

Luiz Ejlli me sëmundjen e tij dhe produksioni i BBV është kryefjalë e mediave rozë, por edhe meraku i shumë shqiptarëve. Këta të fundit të indinjuar nga padrejtësitë që po i bëhen Luizit në shtëpi e duke harrur hallet e vërteta në vend, dolën në protestë duke mbështetur këngëtarin shkodran me brohoritjen: "O Luiz, o kampion, gjithë Shqipëria ty të do".

Protesta e zhvilluar sot në ambientet e shtëpisë së BBV, ngriti në këmbë edhe policinë, teksa nuk munguan edhe tensionet si dhe fishekzjarret për të treguar se janë me "luanin Luiz”. Mirëpo pas një kontrolli në rrjetin social Facebook të Luizit, shihet që më 30 maj 2022, Luizi që sot është meraku më i madh i shqiptarëve, dikur tallej me popullin që harronte hallet kryesore dhe fokusohej tek Big Brother dhe historia Donald-Bora, që asokohe ishte një tjetër merak i qytetarëve të shumtë shqiptarë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit