Tërmeti ‘zgjon’ banorët në Dibër

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14.01.2023, 08:54

Dje rreth orës 20:30 të mbrëmjes u regjistruan një seri lëkundjesh tërmeti në Dibër. Nuk kanë jmjaftuar këto, pasi edhe sot në 6:36 të mëngjesit, dibranët janë zgjuar me dridhje toke. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë nga 2 deri në 3.6 të shkallës Rihter. Tërmetet janë ndjerë në Dibër dhe Tiranë, teksa nuk kanë shkaktuar dëme materiale apo lëndime në njerëz.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit