Biznesmeni grek përdhunon të miturën shqiptare që ishte praktikante në biznesin e tij

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 12.01.2023, 10:26

Një 53-vjeçar grek është shpallur fajtor për përdhunimin dhe abuzimin e vazhdueshëm me një vajzë të mitur shqiptare.

Sipas mediave, 53-vjeçari i vetëpunësuar nga Volosi ka abuzuar me 16-vjeçaren shqiptare e cila ishte praktikante në kompaninë e tij. Dyshohet se të dy kanë kryer marrëdhënie seksuale jashtë biznesit të 53-vjeçarit. 53-vjeçari ka deklaruar se nuk e dinte moshën e të miturës, pasi fiziku i saj i ngjante atij të një gruaje dhe se lidhja e tyre dihej dhe nuk fshihej, pasi dilnin rregullisht. Ai thotë se nuk ka ushtruar asnjëherë dhunë ndaj saj. Por nga ana e saj, vajza shqiptare thotë se është shfrytëzuar nga biznesmeni 53-vjeçar dhe është mashtruar nga ai për ta joshur në akte seksuale.

Abuzimi i vazhdueshëm ndaj shqiptares dyshohet se është kryer në periudhën nga nëntori 2017 deri në shtator 2018, në vende jashtë biznesit të të pandehurit. Prindërit e të miturës në atë kohë raportuan ngjarjet dhe ngritën padi kundër biznesmenit ndërsa të njëjtin denoncim dyshohet se ka bërë edhe vëllai i saj. Ajo ka hezituar të flasë për atë që dyshohet se i ka ndodhur, por ka ngritur dyshimet e prindërve të saj kur papritur ka ndaluar së shkuari në kompaninë ku po praktikohej.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit