Del në ankand fanella e Kobe Bryant, ja sa do të shitet

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 12.01.2023, 16:28

Shtëpia e ankandeve Sotheby's shpreson të shesë një fanellë ikonë të legjendës së basketbollit Kobe Bryant, për pesë deri në shtatë milionë dollarë. Kujtojmë se Bryant u vra në një aksident me helikopter në vitin 2020,

Një çmim i tillë do të kalonte rekordin e vitit 2021 prej 3.7 milionë dollarësh për një fanellë të superyllit të Los Angeles Lakers dhe do të ishte afër shumës më të lartë për një koleksion sportiv.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit