Të ardhurat e kompanisë u rritën, pronari jep deri në 4 vite paga shpërblim për punonjësit

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 10.01.2023, 15:25

Korporata Detare e Përhershme e Tajvanit, kompani e transportit me bazë në Taipei po jep punëtorëve të stafit, bonuse të barabarta me 52 muaj paga, një shumë që i kalon pagat e 4 viteve. Kjo pagë ndryshon sipas pozicionit dhe detyrave të secilit punonjës, ndërsa shpërblimet u jepen vetëm punonjësve që kanë nënshkruar kontrata pune në Tajvan.

“Bonuset e fundvitit kanë qenë gjithmonë të bazuara në performancën vjetore të kompanisë dhe performancën e punonjësve individualë”, tha Evergreen Marine në një deklaratë.

Dhurata e Evergreen Marine për punëtorët është rezultat i një rritjeje të paprecedentë në të gjithë industrinë e transportit detar gjatë dy viteve të fundit, e nxitur nga rritjet e shkaktuara nga pandemia në kërkesën për mallra konsumi dhe mallra.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit