Greqia në ankth, goditet nga një tërmt i fuqishëm

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 10.01.2023, 10:06

Greqia është zgjuar edhe këtë mëngjes në ankth nga lëkundjet e tokës. Pas 3 lëkundjeve të ditës së djeshme në Kretë, vendi është goditur edhe sot nga një tërmet tepër i fuqishëm.

Lëkundja me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter është regjistruar 12 kilometra nga zona e Agia Paraskevi, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetin Izmir të Turqisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit