Hackerat iranianë “i bëjnë gjëmën vipave”, publikohen llogaritë bankare me emrat dhe shifrat

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 09.01.2023, 19:12

Një publikim që me shumë mundësi mund të quhet i bujshëm ka ndodhur vetëm pak momente më parë nga hackerat iranianë.

Nuk dihet nëse këto të dhëna janë apo jo të vërteta, por nëse do të ishin, kjo do të qe një nga “rrjedhjet” më të mëdha të informacionit të ndodhura ndonjëherë në Shqipëri.

Nga materiali i publikuar nga hackerat iranianë dallohen 1 mijë llogaritë me vlerën më të lartë të depozituara.

Nuk dihet se për cilën bankë bëhet fjalë pasi nuk është specifikuar. Gjithashtu nuk dihet nëse bëhet fjalë vetëm për një bankë apo për totalin e llogarive në disa banka.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit