Të shtëna me armë në xhirimin e klipit të reperit French Montana, plagosen 10 persona

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.01.2023, 00:30

Të paktën 10 persona u plagosën gjatë të shtënave me armë zjarri në një jashtë një restoranti të njohur në Miami Gardens ku po xhirohej videoklipi i reperit French Montana.

Policia e Miami Gardens tha se një sherr filloi në një vend tjetër dhe përfundoi në restorant, ku ndodhën të shtënat.

Miami-Dade Fire Rescue raportoi se gjithsej 10 persona u plagosën, me katër që u dërguan në spital dhe gjashtë u transportuan me rrugë tokësore dhe ajrore. Gjendja e të plagosurve nuk është bërë e ditur por nuk raportohet për viktima.

Reperi Ced Mogul tha për mediat se ai ishte në xhirimin e videos ku u qëlluan deri në 10 persona, përfshirë reperin Rob49. Ced Mogul shpërndau një video që tregonte French Montana dhe Rob49 në sediljen e pasme të një makine gjatë xhirimit të videos dhe para xhirimit.

Ai shpërndau gjithashtu video të policisë duke ndihmuar disa nga të plagosurit jashtë restorantit. French Montana lëshoi ​​një deklaratë në Twitter të premten në lidhje me incidentin.

Mbrëmë, isha në Miami duke festuar publikimin e mixtape-it tim CB6 me miqtë në një restorant lokal. Fatkeqësisht ishim në vendin e gabuar, në kohën e gabuar kur ndodhi një incident që la njerëzit të lënduar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit