Putin “vë dorën në zemër”/ Shpall 36 orë armëpushim me Ukrainën për shkak të…

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 05.01.2023, 16:43

Rusia do të shpallë një armëpushim në Ukrainë, i cili do të fillojë nga ora 12 e pasdites së 6 janarit deri në mesnatën e 7 janarit, raporton agjencia Interfax duke cituar Kremlinin.

Kjo për shkak se Rusia feston Krishtlindjet më 7 janar.

Moska gjithashtu i bën thirrje palës ukrainase të shpallë një armëpushim në mënyrë që qytetarët të mund të marrin pjesë në shërbimet në prag të Krishtlindjeve dhe në ditën e festës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit