E padëgjuar! Vjehrra shqiptare kafshon me dhëmbë nusen

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 05.01.2023, 14:20

Familjet shqiptare janë padyshim ato më dinamiket në Ballkan. Një vjehrrë dhe nusja e saj nga Ferizaj është dënuar me 6 muaj burg pasi në Mars të vitit 2022 kishte kafshuar me dhëmbë nusen e djalit.

Sherri midis të dyjave kishte nisur pas një konflikti fillimisht verbal, teksa e reja me inicialet F.A, kishte ushtruar dhunë ndaj vjehrrës së saj me inicialet S.F.

Sipas dosjes, nusja kishte nisur fillimisht një konflikt me bashkëshortin e saj, duke i kërkuar këtij të fumdit të pastronte vajzën e tyre dhe debati i kishte rënë në vesh vjehrrës. Kjo e fundit teksa po vërente se situata po agravonte, kishte shkuar në banjo pas çiftit për të ndërruar vajzën.

Pas një përplasjeje fizike me nusen, kjo e fundit dyshohet se e ka sulmuar fizikisht duke e goditur me shuplakë në fytyrë e më pas vjehrra e kishte kafshuar me dhëmbë në dorën e majtë.

Aktgjykimi është shpallur më 6 korrik 2022.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit