Shpërthimi i Covid në Kinë, familjet djegin trupat e të dashurve të tyre në rrugë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 04.01.2023, 14:30

Kinezët kanë filluar të djegin trupat e të dashurve të tyre në rrugët e Kinës. Këto pamje vijnë në mes të shpërthimit të infeksioneve Covid-19. Shumë shtëpi funerale dhe spitale thonë se janë të mbingarkuar dhe ekspertët ndërkombëtarë të shëndetit parashikojnë 2.1 milion vdekje nga Covid në muajt e ardhshëm.

Banorët kanë shprehur zemërim për shtëpitë funerale që po rrisin koston e djegies. Kjo ka bërë që njerëzit të marrin çështjen në duart e tyre dhe të kryejnë djegiet e tyre në rrugë, raporton DailyMail.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit