Regjistrohet tërmet

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 03.01.2023, 13:40

Një tërmet me magnitudë 1.9 ballë sipas shkallës Rihter ka dridhur sot Maqedoninë.

Epiqendra e tërmetit është regjistruar në afërsi të Vallandovës në orën 11:17.

Tërmeti ka qenë në një thellësi prej 10 kilometrash.

Për shkak të intensitetit të dobët, tërmeti nuk është ndjerë në të gjithë vendin.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit