I riu plagos me armë gjahu 28-vjeçarin në Durrës, sherri nisi për motive të dobta

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 03.01.2023, 10:55

Një ngjarje e rëndë konkretisht plagosje me armë gjahu ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Durrës. Mësohet se një person me iniciale G.H ka plagosur me armë gjahu një 28-vjeçar me iniciale L.P. Plagosja ka ndodhur për motive të dobta, ndërkohë që autori është shpallur në kërkim.

Njoftimi i Policisë:

Durrës/Informacion paraprak Më datë 03.01.2023, rreth orës 09:40, në vendin e quajtur “Kthesa e Ariut”, Sukth, pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi G. H. ka plagosur me armë gjahu (çifte), shtetasin L. P., 28 vjeç, i cili është transportuar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorit dhe vijon puna intensive për kapjen e tij. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, vijon veprimet në vendngjarje, për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë ligjore të kësaj ngjarjeje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit