200 MLN EURO për Ronaldon/ Tranjeri i Al Nassr: Do preferoja Messin!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 02.01.2023, 15:42

Trajneri i ri i Cristiano Ronaldos ka rrezikuar ca si shumë me deklaratën e bërë së fundmi, që mendohet se do ta mërzisë shumë yllin portugez.

Tranjeri i Al-Nassr, Rudi Garcia u pyet në lidhje me ardhjen e Ronaldos në Arabinë Saudite me një marrëveshje 'historike' me vlerë 200 milionë euro në vit.

Ai u përgjigj:

Së pari u përpoqa të merrja Messin.

Kjo deklaratë u kalua me të qeshura, por duket se nuk do jetë aq gazmore për Ronaldon. Ronaldo nuk do të ishte shumë i lumtur që do të konsiderohej inferior ndaj argjentinasit, por le të shpresojmë se nuk do të shkaktojë shumë “fërkime” kur ai të arrijë në Al-Nassr në ditët në vijim.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit