As Messi dhe as Ronaldo, tifozët zgjedhin tifozen kroate si ‘GOAT’

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.12.2022, 14:58

Ish-Miss Kroacia, Ivana Knoll, i ka dhënë fund eksperiencës së saj në Kupën e Botës në një mënyrë që vetëm ajo di.

Model Ivana Knoll insists she does not fear arrest over daring World Cup outfits | Evening Standard

Knoll ka postuar një foto me bikini minimaliste nga Katari duke treguar si gjithmonë linjat e saj tepër ekstravagante. Si gjithmonë, tifozja kroate ishte përkujdesur që bikinit e saj të ishin me flamurin e Kroacisë, që e mbështeti nga fillimi i turneut e deri në fund. Në foton e saj, Ivana Knoll shkruajti:

Një ditë dimri në Evropë është shumë për mua, ku të shkoj më pas.

Ajo postoi një foto të fundit nga Katari të mërkurën

Kaq ka mjaftuar që fansa nga e gjithë bota t'i shkruajnë dhe ta krahasojnë edhe me legjendat e botërorit. Një komentues i ka shkruar se ajo është më e mirë se Cristiano Ronaldo, ndërsa dikush tjetër i ka dhënë fund debatit se kush është GOAT(më i miri/madhi i të gjitha kohërave që i referohet Messit dhe Ronaldos). Komentuesit kanë zgjedhur tifozen kroate, e cilësuar si më seksi e botërorit, si GOAT(më të mirën).

Veshjet ekstravagante të Ivana Knoll gjatë turneut të Botërorit bënë që ajo të tërhiqte vëmendjen e të gjithëve dhe ndjekësit e saj në Instagram u rritën në 3.5 milionë nga më pak se 1 milionë që ishin në fillim të turneut në nëntor.

Ishte një turne mbresëlënës për ish-bukuroshen e Miss Kroacisë

Ajo mori mesazhe të panumërta gjatë gjithë turneut, duke përfshirë mesazhe dhe ftesa nga disa lojtarë. Në fillim të këtij muaji, Knoll zbuloi se asaj i ishin dërguar ftesa për t'u "takuar" nga futbollistët që luanin në Kupën e Botës.

Tifozët e futbollit po luten që Knoll të shfaqet në ndeshjet e Premier League dhe Champions League në të ardhmen, pasi thonë se ia kanë kaluar shumë bukur gjatë Botërorit me të.

Knoll fitoi zemrat, mendjet dhe ne nuk guxojmë të mendojmë se çfarë tjetër të tifozëve të futbollit gjatë Kupës së Botës

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
PERSONAZHI I VITIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Anri Kashiku
  Anri Kashiku është heroi, vetëm 18 vjeç, i cili humbi jetën në det, pasi u fut të shpëtonte vëllain dhe shokun e tij. Pasi arriti t’i shpëtonte këta, ai nuk mundi të dilte në breg, duke humbur jetën tragjikisht.
  Granit Xhaka
  Granit Xhaka ishte kryefjala e Botërorit në Katar, përsa i përket shqiptarëve, pasi futbollisti me origjinë shqiptare, që luan për Zvicrën, mbrojti mirë veten dhe origjinën e tij, në sfidën me Serbinë. Reagimi i tij në atë ndeshje u shpërnda, pothuajse nga të gjithë shqiptarët dhe fitorja e Zvicrës derdhi në rrugët e shumë qyteteteve të Europës mijëra shqiptarë.
  Marin Mema
  Marin Mema, gazetari patritot, i cili dita-ditës, jo vetëm raporton, por ‘lufton’ për të vërtetën e historisë shqiptare. Gjithashtu, ai është një nga emrat, që ka bërë shumë për të prekurit nga tërmeti.
  Elvis Naçi
  Elvis Naçi, imami bamirës, i cili çdo vit bën shumë më shumë për shqiptarët, duke i ardhur në ndihmë me fondacionin e tij. Finalizimi i banesave për të prekurit nga tërmeti në Thumanë, është vetëm një nga veprat e mira, por janë me qindra raste, për të cilat ai angazhohet personalisht për t’i ndihmuar.
  Luiza Gega
  Luiza Gega, atletja shqiptare, e cila krenoi gjithë kombin, duke u bërë kampione e Europës në garat e atletikës për 3 mijë metra. Pas garës ajo mbajti gjatë gjithë kohës flamurin kuqezi, duke i treguar Europës se Shqipëria ka potencial të madh.
  Robert Neçaj
  Robert Neçaj, roja bregdetare, i cili, pasi shpëtoi motër e vëlla, pati lëndime të rënda për veten. Ai qëndroi disa ditë në spital, për t’u rikuperuar.
  Kevin Qoku
  Kevin Qoku, 11-vjeçari, i cili sakrifikon fëmijërinë e tij, duke punuar sadopak për të siguruar para për librat e shkollës dhe familjen e tij. Kevin u zgjodh nga shqiptarët Heroi i Muajit Gusht, si heroi i vetvetes dhe familjes duke dhënë shembullin e sakrificës dhe punës së ndershme për të arritur qëllimet në jetë.
  Fogerti
  Fogerti, heroi i muajit Shtator, është djali që nxorri nga makina të aksidentuarin në zonën e Selitës, në Tiranë. Ai nuk u mendua dy herë për të hequr xhamin e përparmë dhe për të nxjerrë nga automjeti burrin, që kishte marrë goditje në kokë.
  Aleks Vishaj
  Aleks Vishaj, i riu emigrant, i cili u shpall heroi i muajit Tetor nga shqiptarët. Ai mblodhi më shumë se 300 mijë euro për të shpëtuar jetën e një 20-vjeçari shkodran, i cili ishte aksidentuar, ditë më parë me makinë. Vishaj ka qëndruar 33 orë zgjuar për të arritur këtë shifër nga dhuratat në Tik-Tok.
  Rabie Koçi
  Rabie Koçi, heroina e muajit Nëntor, zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Nënë Fatimeja
  Nënë Fatimeja, heroina e muajit Dhjetor, e cila, pas humbjes së vajzës, ia dedikon jetën e saj përkujdesjes për qentë dhe macet e rrugës. Ajo ushqen dhe kujdeset per dhjetra qenë edhe mace. Pavarësisht, terrorit të policisë për t’i larguar nga banesa, ajo ende vazhdon të mbledhë ushqim për qentë dhe macet.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit